Původní komiks v angličtině / Original comics in English

Postavy

Anya Jonas

Anya Katsukova

Jonas Faulkner

Anya uprchla do této země po neklidné občanské válce, když byla ještě malá. Studuje, aby se stala doktorkou a v současnosti je ošetřovatelkou pod dohledem doktora Blytha. Je velmi oddaná své práci a vždy se stará o zdraví lidí kolem sebe.

Gentleman, jehož nenucené chování kontrastuje s jeho zázemím, očividně vysoké vrstvy společnosti. Objevil se s téměř smrtelnými zraněními v Esku poté, co ho napadl dosud neznámý útočník. Je nejvíce okouzlující a vtipný, také trochu arogantní a manipulativní.

Robyn Petria

Robyn Hart

Petria Grey

Bývalý voják, který opustil armádu, aby se vrátil do klidnější krajiny, staral se o soby a učil mladé vesnické hochy ve střelbě šermu. Občas dokáže být trochu prudký, panovačný a rozkazovačný, ale má silný smysl pro spravedlnost a nenechá se zmást.

Opuštěna svými rodiči, kteří si ji nemohli dovolit živit, zavedla životní cesta Petriu do Esku, kde se všem snaží vypomáhat příležitostní prací. Ráda flirtuje a poslouchá drby, a má sklony vycházet lépe s muži než se ženami.

Patrik Armand

Doktor Blythe

Mazaný policejní úředník, který považuje Jonase za velmi podezřelého a je přesvědčen, že nalezne důkazy nějaké nekalé činnosti.

Praktický lékař působící v Esku. Miluje whisky a, i když s ní většinu času jedná jako se služkou, věří, že se jednou Anya stane výbornou doktorkou.

Martin Moretty

Ksendra Faulkner

Vynálezce a jeden z Petriiných nejšlechetnějších přátel. Občas jí u sebe nechává přespat a občas sežene nějakou práci, když jí Petria nemůže najít někde jinde.

Jonasova žena. Víme o ní málo, krom toho, že ho zradila a nejspíš způsobila jeho šílenství.


Stíny

Přízraky

Neškodné odrazy duší mrtvých, které se objevují, když tělo projde nerušeným procesem rozkladu bez kremace. Většina lidí je nevidí. Nejčastěji jen bezcílně bloudí, než se jim naskytne příležitost vstoupit zpět do světa živých.

Ostatky těch, jež zemřeli obzvláště traumatickým způsobem; jsou zosobněním vzteku, strastí a agónie posledních okamžiků mrtvého. Viditelní pro každého.

Duchové

Pekelní

Éterické bytosti a původci magie, dlouho uvězněni po prohrané válce s Pekelnými před 700 lety. Doprovázeli duše mrtvých na posmrtný život, dovolovali odchod bez předčasných kremací.

Často označováni jako démoni, ačkoliv kdysi známí jako Média. Pohltily je lidské touhy lakoty, chtíče a žárlivosti, což je připravilo o lidskou přízeň.

Partner

Fey Winds
Překlad kanadského komixu Fey Winds je tady!

Reklama

Catriona.mysteria Puvodni cesky komix / Svet bez jmena OOTS.CZ
RSS kanál Fénixův Requiem

 
www.darkelf.cz
TOPlist